e-Kadry i płace

Firmy nauczą się rozwijać kompetencje pracowników 2014-03-16


300 małych i średnich firm będzie mogło za darmo dowiedzieć się, jak zarządzać kompetencjami pracowników. Od kwietnia do listopada w największych miastach Polski eksperci będą uczyć, jak rozwój kompetencji pracowników wpływa na wyniki firmy.

Projekt jest inicjatywą Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Szkoleniami natomiast zajmie się firma ForFuture. Jej przedstawiciel, Grzegorz Filipowicz podkreśla, że rozwój kompetencji pracowników jest z powodzeniem wykorzystywana w Polsce w dużych organizacjach od ponad 20 lat.

Szkolenia są bezpłatne i rozpoczną się w kwietniu tego roku. Weźmie w nich udział 300 małych i średnich firm. Podczas rekrutacji należy wykazać, że firma zatrudnia nie więcej niż 250 osób i ma pewną strategię rozwoju personalnego.

Wkrótce, z inicjatywy PARP, powinna też zostać uruchomiona platforma internetowa dotycząca zarządzania kompetencjami. Informacje na temat szkoleń i konferencji można znaleźć na stronach portalu nf.pl, przeznaczonego dla kadry kierowniczej.

Źródło: PAP