e-Kadry i płace

Najlepsi pracodawcy według LinkedIn 2013-11-10


Biznesowy portal społecznościowy LinkedIn na podstawie aktywności swoich użytkowników stworzył ranking najbardziej pożądanych pracodawców. Obyło się bez niespodzianek - zwyciężył Google.

Serwis sprawdził, na profile których pracodawców jego użytkownicy wchodzą najczęściej. Z danych LinkedIn wynika, że użytkownicy i poszczególne firmy wchodzili w interakcję aż 25 miliardów razy. W ten sposób powstała lista „2013 Most In Demand Employers”, na której znalazła się setka firm.

Pierwsze miejsce zajęła firma Google, która wielokrotnie plasowała się już w czołówce rozmaitych rankingów najlepszych pracodawców. Na drugim miejscu znalazł się Apple. Na najniższym stopniu podium znalazła się firma produkująca tzw. dobra szybkozbywalne, z bardzo szerokim asortymentem - Unilever. Kolejne miejsca zajęły: Procter & Gamble, giganci z sektora IT - Microsoft, Facebook i Amazon, PepsiCo, Shell, McKinsey&Company.

LinkedIn wskazuje, że do łask powróciły spółki energetyczne. W pierwszej dziesiątce jest Shell, a w całym zestawieniu przedsiębiorstw z tej branży jest 16. O sześć więcej niż w ubiegłorocznym zestawieniu.

Na liście najwięcej jest firm z Ameryki Północnej - aż 60. Licznie reprezentowany jest też region EMEA, czyli Europa Środkowy Wschód i Afryka - stąd pochodzi 35 firm, z Ameryki Południowej - trzy, a z regionu APAC (Azja-Pacyfik) tylko dwie. W porównaniu z zestawieniem ubiegłorocznym najbardziej wyszczuplała reprezentacja firm z Ameryki Północnej - ubyło ich 10.

Źródło: GazetaPraca.pl