e-Kadry i płace

Mniej boimy się utraty pracy 2013-10-14


Z badania firmy rekrutacyjnej Work Service wynika, że Polacy mniej boją się o utratę pracy. Liczba pracowników, którzy czują się zagrożeni, spadła o 5 punktów procentowych i obecnie o utratę zatrudnienia martwi się co czwarty polski pracownik.

Wiceprezes Work Service Tomasz Ślęzak dodaje, że 75 procent pracodawców deklaruje utrzymanie obecnego poziomu zatrudnienia. Poszukiwać nowych pracowników ma zamiar blisko 12 procent firm. W stosunku do ubiegłego roku liczba pracowników, którzy odczuwają zagrożenie zwolnienia obniżyło się o 5 punktów procentowych.

Tomasz Ślęzak zwraca uwagę na różnice oczekiwań co do wysokości płacy pracodawców i pracowników. Niemal co drugi pracownik spodziewa się, że w najbliższych miesiącach jego wynagrodzenie nie ulegnie zmianie. Ale - jak dodają autorzy badania - w grupie zatrudnionych Polaków blisko 40 procent spodziewa się podwyżki. Za to jedynie 3 procent firm deklaruje spełnienie tych oczekiwań.

Badanie zostało przeprowadzone przez Instytut Badania Opinii Homo Homini na zlecenie Work Service na dwóch grupach - pracodawców i pracowników: pierwsze w terminie 2-5 września na przedstawicielach 218 firm, drugie 6 września na grupie 1100 osób.

Źródło: IAR