e-Kadry i płace

Na rynku pracy brakuje odpowiednich pracowników 2013-06-09


Z najnowszego „Globalnego Barometru HR 2013” przeprowadzonego przez firmę doradztwa personalnego Michael Page wynika, że nie wciąż wiele firm nie jest w stanie obsadzić wszystkich stanowisk. Brakuje im odpowiednich kandydatów.

Polska na tle pozostałych uczestników badania osiągnęła jeden z najniższych wyników - odsetek szefów HR uważających proces znajdowania najlepszych kandydatów za „trudny” wynosi u nas 27 proc.

Paweł Wierzbicki, dyrektor wykonawczy Michael Page uważa, że w większości firm niezadowalający efekt przeprowadzanych rekrutacji nie jest spowodowany brakiem pracowników z odpowiednimi kwalifikacjami. Problem tkwi w firmach. Ich pracownicy nie mają odpowiednich narzędzi, by umieć ocenić, jakie są efekty ich rekrutacji. W praktyce oznacza to, że bez tych wskaźników nie da się precyzyjnie ocenić, czy przeprowadzony nabór faktycznie wyłonił odpowiedniego kandydata.

Kolejny minus pracodawców to według Wierzbickiego fakt, że firmy nie mają zwyczaju ciągłego poszukiwania talentów, tylko robią to dopiero, gdy jest taka konieczność.

Źródło: gazetapraca.pl