e-Kadry i płace

Społeczne rewolucje powodowane są przez panujące bezrobocie 2013-06-09


Międzynarodowa Organizacja Pracy (ILO) z siedzibą w Genewie uważa, że rosnące bezrobocie sprawia, iż w Europie coraz bardziej rośnie ryzyko społecznych niepokojów.

Pięć lat po wybuchu kryzysu finansowego w państwach wysoko uprzemysłowionych rośnie bezrobocie i związane z nim niebezpieczeństwo wybuchu społecznych niepokojów. Międzynarodowa Organizacja Pracy ostrzega, że ryzyko to największe jest w państwach Unii Europejskiej.

Jeżeli nie zostaną podjęte zdecydowane środki zaradcze, liczba bezrobotnych wzrośnie do 2015 roku na całym świecie o osiem milionów, do 208 mln, prorokuje ILO.

Do niewielu pozytywnych wyjątków należą według ILO Niemcy. W latach 2007-2012 zostało stworzonych na niemieckim rynku więcej, niż 2 mln nowych miejsc pracy. W tym samym czasie zniknęło na terenie UE 2,7 mln miejsc pracy.

Ryzyko niepokojów społecznych w Unii Europejskiej wzrosło z 34 procent w 2006 roku do 46 procent w roku 2012. Ryzyko to jest sumą takich czynników jak: sytuacja na rynku pracy, poziom życia i zaufanie do rządu danego kraju.

Źródło: gazetapraca.pl