e-Kadry i płace

Najlepszym miejscem do pracy w USA jest Google 2013-01-20


Magazyn Fortune zebrał opinie ponad 250 tys. pracowników najróżniejszych korporacji w Stanach Zjednoczonych, aby sprawdzić, która firma jest najlepszym miejscem do pracy. Najwyżej w zestawieniu uplasował się Google.

Badanie, które przeprowadził magazyn jest największym w USA zestawieniem opinii pracowników o firmie. Głównym wyznacznikiem jakości firmy wcale nie była wysokość wynagrodzeń. Analitycy pytali pracowników, jakie benefity pozapłacowe oferuje im firma, czy wspiera rodziców wychowujących dzieci, jakie ma podejście do kwestii work-life balance.

Było to największe badanie opinii pracowników w USA. Magazyn stworzył w ten sposób listę 100 najlepszych miejsc do pracy. Na jej szczycie, już drugi raz z rzędu, uplasował się informatyczny gigant Google. W pierwszej piątce znalazły się: firma informatyczna SAS, sieć szpitali CHG, firma doradcza Boston Consulting Group, oraz sieć sklepów spożywczych Wegmans Food Market.

Zwycięski Google został bardzo wysoko oceniony m.in. za wygody, które oferuje pracownikom główna siedziba. Pracownicy mają do dyspozycji m.in. elektryczne samochody, ułatwienia dla zwierząt, firma daje im też darmowe jedzenie. Do tego Google niedawno otworzył ogromne centrum sportowe. Znajdują się w nim m.in. siłownie, boiska do koszykówki i hokeja na wrotkach, czy sale odnowy biologicznej.

Źródło: gazetapraca.pl