e-Kadry i płace

Łatwiej o pracę tymczasową 2012-11-25


W ostatnim czasie rośnie popyt na pracowników tymczasowych. W przedświątecznym szczycie więcej osób znajduje zatrudnienie w sklepach. Producenci także zatrudniają, chcąc zdążyć z realizacją zamówień.

Według przedstawicieli agencji zatrudnienia, najczęściej po takie wsparcie sięgają sieci kosmetyczne, drogerie, sklepy odzieżowe, firmy handlujące upominkami, a także duże koncerny z branży tzw. produktów szybkozbywalnych, obejmującej m.in. artykuły spożywcze i środki czystości.
Krzysztof Zajkowski z agencji Adecco Poland wyjaśnia, że jego firma pod koniec roku ma także dużo zleceń tymczasowych z branży logistycznej, tam gdzie w grę wchodzi zwiększone pakowanie i wysyłka oraz z handlu, czyli do obsługi sprzedaży przedświątecznej. Dodał, że w tym okresie najwięcej zarobić mogą hostessy (16-18 zł/godz. brutto) oraz operatorzy wózków widłowych (15-17 zł/godz.). Najniższe stawki (10-12 zł/godz.) zaoferowano pakowaczom, doręczycielom i magazynierom.

Według agencji Manpower średnie wynagrodzenie pracownika tymczasowego w okresie przedświątecznym wynosi ok. 12 zł brutto za godzinę, zdarzają się także oferty lepiej płatne: od 15 do 23 zł.

Źródło: PAP