e-Kadry i płace

Specjaliści i eksperci są poszukiwani na rynku pracy 2011-03-06


Firmy w tym roku przygotowały 46,5 tys. ofert pracy dla ekspertów i menedżerów. To niemal o połowę więcej niż rok temu. Okazuje się, że co drugi pracodawca planuje dalsze rekrutacje.

Usługi bankowo-finansowe to jeden z sektorów, które są teraz najbardziej aktywne w rekrutacji specjalistów i menedżerów, wynika z ankiety firmy doradztwa personalnego Antal International. Kandydatów na te stanowiska szukają nie tylko banki, ale przede wszystkim szybko rozwijające się centra outsourcingu. Wiele z nich specjalizuje się w usługach finansowo-księgowych, a wraz z poszerzaniem oferty o bardziej zaawansowane procesy rekrutują doświadczonych specjalistów.

Łącznie ponad połowa uczestniczących w badaniu pracodawców rekrutuje teraz specjalistów menedżerów, a 48 proc. ma takie plany na najbliższy kwartał. To nieco mniej niż jesienią 2010 r., gdy rekrutacje zapowiadało 53 proc. firm (ankieta potwierdza, że realizują teraz tamte deklaracje). Jak zaznacza Artur Skiba, dyrektor zarządzający Antal International, w 2010 r. wiele firm wracało do rekrutacji zamrożonych w czasie kryzysu albo odbudowywało zatrudnienie po kryzysowych cięciach.

Źródło: Rzeczpospolita