e-Kadry i płace

Więcej rekrutacji niż zwolnień 2010-07-04


Międzynarodowy raport „Global Snapshot” opracowany przez Antal International pokazuje, że w nadchodzącym kwartale niemal połowa pracodawców planuje zatrudnienie specjalistów i menedżerów, a jedynie 13 proc. zapowiada zwolnienia.

Najłatwiej o pracę będzie w telekomunikacji (71 proc. przedsiębiorców chce zatrudniać), w branży informatycznej (68 proc.) oraz bankowości (66 proc.). Największe trudności z angażem mogą mieć natomiast specjaliści ds. farmacji (47 proc.) i inżynierowie (38 proc.).

W Polsce wskaźnik aktywnego zatrudniania specjalistów i menedżerów spadł z 53 proc. jesienią 2009 r. do 48 proc. w lutym 2020 r. i o kolejny 1 proc. do chwili obecnej. Jednak odsetek firm, które deklarują zwolnienia także spadł – z 28 proc. do jednego z najniższych na świecie – 13 proc.

Raport „The Global Snapshot” został już opublikowany po raz szósty. Tegoroczną edycję Antal International przygotował na podstawie anonimowych ankiet i wywiadów przeprowadzonych z 9600 firmami w ponad 55 krajach na całym świecie.

Źródło: wp.pl